Kraków rozpoczyna walkę z zanieczyszczeniem powietrza

Najważniejszym z największych przeszkód w większości miast w Polsce jest komunikacja. Polskie województwa są nie dostosowane do tak wielkiego nasilenia ruchu, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się ilości aut na naszych szosach. Dlatego główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie musi podjąć prawie każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to priorytet, jaki da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie krakowian a także usprawni całokształt gospodarki miasta.

Wśród innych miast, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej oraz drogi trzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych inwestycji trzeba wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – pierwszą w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi drogami i remonty już powstałych tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i aby mieszkało się lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.Kraków wybory 2014
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest ścieralna powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i inwestycji, by jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale również komunikacją miejską. Ale da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.