co nowego w Krakowie?

Wśród licznych stolic województw w kraju, miasto Kraków wybija się zarówno w temacie sztuki i rozrywki, ale też na wielu innych polach. Zaczyna być obszarem przyjemnym do życia. Zmiany, które dokonały się w mieście w ostatnich latach sprawiają, że Kraków naprawdę idzie do przodu.
Pozytywne zmiany w mieście.
Co pozytywnego załatwiono w trakcie ostatniego okresu? Ilość napraw i nowości inwestycyjnych jest spora. Niezwykle wsparły rząd w tej materii finane Unii Europejskiej, z których Kraków chętnie czerpie. Szybkie postępowanie w temacie uzyskiwania dotacji spowodowały, że małopolska rozwinęła się o nowe węzły komunikacyjne, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i ciekawe obiekty użyteczności publicznej.
Szerokie innowacje nie są widoczne dla statystycznego obywatela. Nie znaczy to natomiast, że nie istnieją. Zazwyczaj pomijamy nie związane z nami historie. Przeciętnemu obywatelowi Krakowa zdaje się, że w regionie niewiele się wykonuje. Podczas gdy Kraków zmienia się w każdym kierunku. Innowacje w zakresie zarządzania śmieciami, tworzeniu i modernizacji sieci kanalizacyjnej, stawianie filtrów akustycznych to tylko niektóre zmiany, jakie pomagają krakusom lepiej oraz wygodniej funkcjonować. Miasto rozwija się również w zakresie opcji konferencyjnych. Potencjał miasta rośnie za pomocą takich obiektów jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. takie inwestycje przyciągają gości z innych miast do odwiedzin.
Rozpoczynane za pomocą zarządu miasta działania nie tyczą się jedynie samego centrum miasta, ale też są połączone z całym regionem. Zatem zamiast utyskiwać lecz dostrzec innowacje w jakie obrodził Kraków.
Przyszłe miesiące – jeśli uda się zachowania szybkości innowacji – umożliwią Krakowowi zostać prawdziwą stolicą małopolski.
Majchrowski